Blog / 

Kolik stojí realitní služby?

Lidé se často ptají, proč makléři berou provize a bagatelizují naši činnost. Na modelovém příkladu vám jednoduše vysvětlím, proč tomu tak je.
Neptejte se, jaká bude provize? Ptejte se, jaké služby jsou v provizi obsaženy!!!!

V realitách se pohybuji již 14 let. Sama musím přiznat, že na začátku nebylo vše jednoduché a i já jsem musela učit. Nyní po 14 letech jsem si svou prací jistá a své služby si chci také nechat zaplatit.

Přišel za mnou zákazník a chtěl pomoct s prodejem své nemovitosti.

Zákazník: Prodáte prosím mou nemovitost?

Já: Jistě, to není problém. Počítejte ale s tím, že si jako RK účtujeme provizi z prodeje.

Zákazník: Aha. To si to prodám raději sám, to nemůže být tak těžké. Ale nevím, jakou cenu nemovitosti zvolit.

Já: A nezapomeňte také na to, že musíte udělat kvalitní fotky vaší nemovitosti pro inzeráty. Také musíte uspořádat prohlídky nemovitosti.

Zákazník: To asi nebude jen jedna prohlídka, že?

Já: To nebude, to si pište. Cílem je prodat nemovitost za tu nejlepší cenu, tudíž prohlídek bude několik, v některých případech až desítky. Na každou prohlídku musíte dojet a strávit svůj čas se zájemci. Musíte pamatovat na to, že zájemci tyto věci většinou řeší po práci nebo o víkendech včetně svátků. Jste ochoten obětovat své večery a víkendy zájemcům?

Zákazník: Na tohle teda nemám vůbec čas.

Já: Dále si musíte vyřešit administrativu spojenou s přepisem nemovitosti.

Zákazník: Co to je za administrativu?

Já: Musíte připravit smlouvy. Příprava kvalitních smluv stojí spoustu peněz a nemůžete se spoléhat na smlouvy stažené z internetu, to je hazard. Navíc zájemci chtějí smlouvy většinou upravovat a přizpůsobovat sobě, takže budete muset zaplatit advokáta.
Máte na vaší nemovitosti zástavu? Tzn. brali jste si na dům hypotéku? Nebo si váš kupec bude brát hypotéku? Víte, jaký je postup při prodeji? Kterou smlouvu a v jakém pořadí vložit do katastru? Mohla bych pokračovat, ale nechci vás děsit.

Zákazník: Hmm. A kde tu nemovitost propagovat, jak se o prodeji lidé dozví?

Já: My máme své kanály. Stránky naší RK denně prochází stovky lidí, inzeráty zveřejňujeme na několika agregátorech realit, kde platíme za inzerci. Navíc inzeráty umisťujeme na náš Facebookový profil, kde jej vidí spousta zákazníků.

Zákazník: Myslel jsem, že si cenu najdu na internetu u okolních nemovitostí, udělám pár fotek, dám někde na internet a prodá se to hned. Ale uznávám, že to není tak jednoduché, jak se mi na první pohled zdálo. Vaše řešení mi za ten ušetřený čas a peníze stojí. Můžete tedy prodat mou nemovitost?

Když platíte za práci, platíte i za:
- Znalosti trhu a ceny
- Přípravu smluv
- Notářskou úschovu
- Prodejní dovednosti
- Čas
- Zkušenosti
- Školení
- Profesionalitu

Skutečné náklady můžete odhadnout jedině tím, že znáte všechny prvky potřebné pro poskytování určité služby.

Makléř většinou prodá nemovitost za více peněz, než jednotlivec, takže se práce makléře vyplatí. Prodávající dostane peníze, které chtěl, ušetří čas a nemusí nic navíc studovat.

Chcete pomoct s prodejem vaši nemovitosti? Tak mě neváhejte kontaktovat.

Prodejte rychle a bez starostí.
Skočte do toho se mnou.

|
RE/MAX Delta
|
crossmenuchevron-up