Blog / 

Trend, který zvedne cenu vaší nemovitosti - aukce nemovitostí

Aukce nemovitostí se těší stále větší oblibě. Prodávající dosáhnou vyšší prodejní ceny. Jak to vlastně probíhá?


Nabídka a poptávka
Nemovitostí na prodej je málo. Kupujících je hodně. Aukce je vhodným způsobem, jak z prodeje vašeho domu či chalupy vytěžit, co se dá a jak dát šanci co největšímu počtu zájemců.

Nejde však o hlasité vykřikování a bouchání kladívkem. Zájemce si prohlédne nemovitost a vstoupí do aukce, když se mu dům zalíbí. Dostane veškeré informace a podklady a pak učiní nabídku, která může být vyšší, stejná, ale také nižší.

Aukce nemovitostí je fér
Aukce probíhají přes uzavřený systém RE/MAX. Nikdo, ani makléř, nevidí jednotlivé nabídky. Zamezí se tak nadhazování a nemůže dojít ani k žádným nekalým prodejním taktikám a machinacím.

Všichni zájemci mají stejnou šanci. Na konci Po ukončení aukce si majitel nemovitosti vybere nabídku, která se mu nejvíce líbí.
Nemusí to být nutně nejvyšší nabídka, ve hře je více rozhodujících faktorů, např. termín předání a metoda platby (vlastní zdroje, hypotéka, nebo třeba obojí napůl apod.).

 

Makléř chce rychle prodat, tak jde s cenou dolů…?
Bojíte se, že makléř nabídne nemovitost levněji, aby přilákal zájemce? Já to tak nedělám, je to taktika, která je špatná jak z mravního, tak z ekonomického hlediska. Škodí to zprostředkovateli, prodávajícím, ale také celému trhu s nemovitostmi.

Jak funguje cenová kalkulace?
Kdo prodává, tak se vyzná. Odhadnu tržní hodnotu nemovitosti a tu pak po dohodě  použiji jako startovní cenu. Účtuji si pouze provizi, která odpovídá procentům z kupní ceny. Toto procento nestoupne, i kdyby se měla nemovitost prodat z stonásobek ceny.


Funguje to? Funguje
Aukce nemovitostí je trend, který zachvátil českou realitní scénu silou uragánu. Chápou  to i ve společnosti RE/MAX. Je to gigant mezi realitními kancelářemi a pracuje na mezinárodní bázi, realitní agenty s jejich logem najdete u nás, na Slovensku, ale i v americkém Coloradu. Jedním takovým agentem jsem i já.


Díky aukci vystřelila průměrná cena prodaných nemovitostí až o 500.000 Kč. Došlo také k lámaní rekordů. Aukce nemovitostí dokázala v určitých případech vyšvihnout cenu až o 4 miliony nad tržní odhad. Data se nemýlí. 

Pro vaši maximální spokojenost
Věřím, že dům je více, než jen stavba se čtyřmi stěnami a střechou. Pohybuji se na trhu s nemovitostmi už 14 let a jsem ochotná, pečlivá a umím jednat s lidmi. Jsem Zdeňka Krátká a krátká je i průměrná doba, za jakou prodám nemovitost. Vyřídím komunikaci, přepisy a všechny náležitosti, které souvisí s daněmi. Podívejte se, co si o mně myslí klienti.

Prodejte rychle a bez starostí.
Skočte do toho se mnou.

|
RE/MAX Delta
|
crossmenuchevron-up